Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Warszawa - Karwia - jaką trasę wybrać?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    W zeszłym roku od wyjazdu z obwodnicy w Gdyni do Władysławowa był permanentny korek Ale jechałem koło 10.00 rano w niedziele,upał, najgorszy czas. Czy opłaca się lecieć na Wejherowo jeśli będę w Trójmieście jutro koło 7.00 rano, a na dodatek pogoda dziś i jutro raczej kiepska???
    http://www.youtube.com/watch?v=qtDOe...eature=related

    Komentarz


    • #27
      Zamieszczone przez sew1981
      ja w nocy bym leciał jednak 7 - mą. później możesz skręcić przed gdańskiem, polecieć przez pruszcz gd. na obwodnicę 3 miasta i jak koledzy radzą przez wejherowo, krokową do karwieńskich błot.
      I tak chyba zrobię... W 5h raczej dojadę do obwodnicy, czyli będę tam około 6.00, kiedy jeszcze nie ma korków...
      Adam... Używam:
      Rolka: e11FL 97KM/130Nm
      Passek: B6 175KM/366Nm

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez Matis68
        W zeszłym roku od wyjazdu z obwodnicy w Gdyni do Władysławowa był permanentny korek Ale jechałem koło 10.00 rano w niedziele,upał, najgorszy czas. Czy opłaca się lecieć na Wejherowo jeśli będę w Trójmieście jutro koło 7.00 rano, a na dodatek pogoda dziś i jutro raczej kiepska???
        jadąc na Wejherowo siedzisz w tym korku do Redy. ale i to można ominąć - z obwodnicy trzeba na wysokości Oliwy odbijać na Wejherowo. Droga raczej do dobrych nie należy ( szczególnie odcinek leśny przez park krajobrazowy), ale omijasz cały korek, bo wylecisz w Wejherowie. Można też alternatywnie - jechać na estakadę Kwiatkowskiego - Hutniczą w Gdyni, potem przez Żelistrzewo, przeciąć drogę do Władka w poprzek, odbić od razu na Karwię , przez Sławoszynek - wylatujesz W Karwieńskich Błotach. Odcinki te nie należą może do najlepszych, ale :
        1. da się jechac bez problemu
        2. i to najważniejsze : jechać , a nie stać w korkach
        Zenuś pa pa teraz gra nam rcd310- i bardzo fajnie gra. masz problem z LPG - walnij na PW - postaram się pomóc

        Komentarz


        • #29
          huwe, tak też można na wysokości oliwy lecisz na wejherowo z obwodnicy, przez chwaszczyno. Droga o której mówisz została wyremontowana, jest już tam elegancki, nowy asfalt w tym lesie. dziury są w okolicach chwaszczyna tylko, ale idzie przeżyć.

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez sew1981
            huwe, tak też można na wysokości oliwy lecisz na wejherowo z obwodnicy, przez chwaszczyno. Droga o której mówisz została wyremontowana, jest już tam elegancki, nowy asfalt w tym lesie. dziury są w okolicach chwaszczyna tylko, ale idzie przeżyć.
            Ja do Karwii jadę 6 i właśnie myślałem, żeby odbić w tym miejscu na Wejherowo, jak droga jest w miare ok to fajnie. Wcześniej z Opola będę jechał przez Kalisz, Bydgoszcz i na A1.
            Octavia 2 FL 1,4 CAXA, 12r

            Komentarz


            • #31
              To ja się może podepnę pod temacik - w sobotę czeka mnie trasa Kraków - Jastrzębia Góra - będe leciał 1/E75. Mam pytanie odnośnie przejazdu przez Toruń - pchać się przez miasto, czy jechać tą śmieszną "obwodnicą" S10 bodajże? Planuję być w tych okolicach w godzinach porannych.

              Komentarz


              • #32
                Zamieszczone przez tomekjmopl
                pchać się przez miasto, czy jechać tą śmieszną "obwodnicą" S10 bodajże? Planuję być w tych okolicach w godzinach porannych.
                Osobiście pojechałbym tą "obwodnicą". Kilka razy tak już robiłem i nie jest najgorzej pomimo tego, że w zasadzie w 50% jest to droga jednopasmowa przez teren zabudowany z przejazdem kolejowym na końcu.

                Pytanie co rozumiesz pod pojęciem "godzin porannych". Jeśli to okolice 7 rano to możesz trafić na poranny szczyt a kilka skrzyżowań ze światłami tam do przejechania jest :wink: . Tak więc może się okazać, że ta "obwodnica" będzie szybsza i wygodniejsza.

                Komentarz


                • #33
                  Zamieszczone przez piotras74
                  Osobiście pojechałbym tą "obwodnicą". Kilka razy tak już robiłem i nie jest najgorzej pomimo tego, że w zasadzie w 50% jest to droga jednopasmowa przez teren zabudowany z przejazdem kolejowym na końcu.
                  W takim razie mam pytanie do Kujawiaków - czy S10 jest obecnie w miarę przejezdna, czy prowadzone są może tam jakieś remonty?

                  Komentarz


                  • #34
                    No koledzy... Za 5h ruszam w trasę
                    Adam... Używam:
                    Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                    Passek: B6 175KM/366Nm

                    Komentarz


                    • #35
                      szerokosci

                      Komentarz


                      • #36
                        Koledzy, dojechałem dziś "klasyczną" 7-ką. Ruszyłem z Radzymina o 1.20, w Błotach byłem o 8.00. Po drodze zaliczyłem około godzinny postój. Generalnie cała jazda odbyła się w sposób bardzo płynny, bez żadnych korków. Ruch był dość spory, ale prędkość podrózna wahała się w granicach 100-120km/h, przy czym średnia wyszła niemal 80km/h. Nie musiałem zbyt duzo wyprzedzać, ciężarówek wyprzedziłem moze z 5. Ruch w stronę centrum Polski praktycznie zerowy. Nawet w miejscach remontów ruch odbywał sie w sposób bardzo płynny, jedynie prędkość spadała do około 70km/h. Aha, już na obwodnicy Trójmiasta odbiłem na Wejcherowo (trasa 218) i w ten sposób ominąłem wszelkie ewentualne korki. Reasumując: taką trasę polecam
                        PS: Tojocina w takich warunkach spaliła raptem 6,5l

                        [ Dodano: Sob 09 Lip, 11 20:07 ]
                        Zamieszczone przez huwe
                        Zamieszczone przez Matis68
                        W zeszłym roku od wyjazdu z obwodnicy w Gdyni do Władysławowa był permanentny korek Ale jechałem koło 10.00 rano w niedziele,upał, najgorszy czas. Czy opłaca się lecieć na Wejherowo jeśli będę w Trójmieście jutro koło 7.00 rano, a na dodatek pogoda dziś i jutro raczej kiepska???
                        jadąc na Wejherowo siedzisz w tym korku do Redy. ale i to można ominąć - z obwodnicy trzeba na wysokości Oliwy odbijać na Wejherowo. Droga raczej do dobrych nie należy ( szczególnie odcinek leśny przez park krajobrazowy), ale omijasz cały korek, bo wylecisz w Wejherowie.
                        Jeśli to jest 218, to strasznie mi się ten odcinek podobał - fakt, miejscami nawierzchnia dziurawa jak diabli, ale po kilkuset kilometrach jazdy na wprost fajnie było trochę pokręcić kierownicą, pohamować silnikiem, a sam park krajobrazowy z nową nawierzchnią był poprostu zajefajny
                        Adam... Używam:
                        Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                        Passek: B6 175KM/366Nm

                        Komentarz


                        • #37
                          Zamieszczone przez Agamek12
                          Nawet w miejscach remontów ruch odbywał sie w sposób bardzo płynny, jedynie prędkość spadała do około 70km/h
                          ...a dużo tych remontów po drodze :?: I czy na długich odcinkach :?:
                          Bóg stworzył kobietę-piwo to wynagrodzenie za tą pomyłkę.
                          Skoda Octavia Combi 2001 AGR
                          Skoda Superb 2004 AWX
                          Skoda Octavia Combi RS 2010 CCZA

                          Komentarz


                          • #38
                            jelinskiartur, ze 3-4... I jakieś 3-5km jedziesz trochę wolniej na każdym z nich...
                            Adam... Używam:
                            Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                            Passek: B6 175KM/366Nm

                            Komentarz


                            • #39
                              Agamek12, podrzuć jak tam pogoda w karwii bo w niedziele 17 lipca chce się tam wybrać

                              mam nadzieje ze zabrałeś ze sobą słońce i tak już zostanie
                              Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                              Spalanie - Motostat.pl

                              Komentarz


                              • #40
                                dziś pogoda dupna...w gdańsku i gdyni leje, to w karwi zapewne też

                                Komentarz


                                • #41
                                  maxpaynemm, dzis rano pojechaliśmy na wycieczkę do Dębek i do Krokowej... W droddze powrotnej o 12.00 zaczęło lać... i leje tak do tej chili i nie wygląda, żeby miało przestać padać :cry:
                                  Najgorsze jest to, ze nie bardzo jest jak iść na obiad, więc zaraz biorę się za spagetti :?
                                  Adam... Używam:
                                  Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                  Passek: B6 175KM/366Nm

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    No i pierwszy dzień w Karwii zaliczony :P ,słonko jest,a raczej było,woda w morzu ciepła .
                                    Bóg stworzył kobietę-piwo to wynagrodzenie za tą pomyłkę.
                                    Skoda Octavia Combi 2001 AGR
                                    Skoda Superb 2004 AWX
                                    Skoda Octavia Combi RS 2010 CCZA

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Kąpcie się, kąpcie ... aby od 5 sierpnia była jeszcze cieplejsza woda :lol:
                                      Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Ja się pokąpałem od 3 do 17 lipca w Ostrowie. Do woli. Może słońca nie było rewelacyjnego , za to woda było spoko - 20 -21 st. Dopóki był prąd z zachodu i mętna woda. Pod koniec woda klarowna i brrrr..chyba ze 16 się zrobiło. Nie będę robił off topu ale jedzenie w Karwi, Ostrowie i Jastrzębiej schodzi na psy. Dzięki Bogu był Lewiatan i miałem grilla.Spalanie Kraków -Rumia 5,14. Czas około 11h. Wybrałem A1 i jazdę przez Toruń i nie żałuje.Miłego pobytu!!
                                        http://www.youtube.com/watch?v=qtDOe...eature=related

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Odgrzeję temat.
                                          W zeszłym roku testowałem szlak Wa-wa - Płońsk - Sierpc - Rypin - Brodnica - Jabłonowo Pomorskie - Grudziądz - węzeł Warlubie (A1) - obwodnica 3miasta - Reda - DW216 - DW213 - DW215 - Karwia. Trasa była spoko, nawierzchnia na drogach wojewódzkich przyzwoita, żeby nie powiedzieć w większości b. dobra. Jako, że od tamtego czasu wydłużono A1 przyszła mi do głowy pewna modyfikacja na odcinku Rypin > A1. I teraz pytanie. Czy ktoś z forumowiczów testował DW534 na odcinku Rypin - Wąbrzeźno oraz DW548 Wąbrzeźno - węzeł Lisewo (A1) :?: Chodzi mi przede wszystkim o stan nawierzchni, bo na drogach wojewódzkich różnie z tym bywa.
                                          O2 Scout 1.8 TSI

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            No właśnie też jestem ciekaw. Ja zawsze jeździłem W-wa-Płońska- Sierpc- Lipno-Świecie-3 City- i w redzie odbijałem na Wejcherowo i Krokową żeby nie pchać się przez Jastrzębią.
                                            W tym roku też się wybieram(nie do Karwii tylko Ostrowa, ale to tuż obok), w drugiej połowie lipca
                                            Była: O1 2003 .19 TDI ASV
                                            Jest Vectra 1.9CDTI 2008

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Zamieszczone przez ary
                                              I teraz pytanie. Czy ktoś z forumowiczów testował DW534 na odcinku Rypin - Wąbrzeźno oraz DW548 Wąbrzeźno - węzeł Lisewo (A1) Chodzi mi przede wszystkim o stan nawierzchni, bo na drogach wojewódzkich różnie z tym bywa.
                                              Również podpinam się pod pytanie
                                              Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                                              Spalanie - Motostat.pl

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Czyżby nikt z OCP tamtędy nie jeździł :?:
                                                O2 Scout 1.8 TSI

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  maxpaynemm, ary, jechałem tam parerazy ale to było 5 lat temu i droga wyglądała jak KUPA

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    słoń, thx, w takim razie zostanę przy wypróbowanej ścieżce

                                                    Chociaż znalazłem coś takiego Link więc na DW534 powinno być już dobrze.
                                                    Niestety za DW548 dopiero się wezmą Link
                                                    O2 Scout 1.8 TSI

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X